Saturday, November 25, 2006

PUEFA: Gol i asysta Jelenia

Ireneusz Jeleń zdobył bramkę dla Auxerre w zremisowanym 2:2 meczu fazy grupowej przeciwko Glasgow Rangers. Polak wpisał się na listę strzelców w 31. minucie i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Były napastnik Wisły Płock pokonał Allana McGregora strzałem w długi róg po podaniu z własnej połowy Benoita Pedrettiego.

Goście z Glasgow zdołali wyrównać po godzinie gry, a autorem bramki był Nacho Novo. Zespół Jelenia wyszedł na ponowne prowadzenie w 75. minucie, a Polak tym razem popisał się asystą przy trafieniu głową Daniela Niculae. Auxerre nie mogło cieszyć się jednak ze zdobycia trzech punktów, bowiem sześć minut przez zakończeniem regulaminowego czasu gry bramkę dla Rangersów zdobył Kris Boyd, który ustalił wynik spotkania.

Polski napastnik spędził na boisku 80 minut i został zmieniony przez Issa Bę. Reprezentant kraju, zwłaszcza w pierwszej połowie, był najbardziej wyróżniającą się postacią w drużynie Auxerre.

Auxerre - Glasgow Rangers 2:2 (1:0)