Saturday, November 25, 2006

13. kolejka Serie B: Juventus wygrywa, Napoli liderem

SSC Napoli jest już samodzielnym liderem drugiej ligi włoskiej. Ekipa z Neapolu z problemami, ale wygrała 1:0 z Pescarą i tym samym wykorzystała potknięcie Piacenzy Calcio. Zwyciężył także Juventus Turyn, który ostateczni zwyciężył aż 4:1 z US Lecce.

Napoli miało dzisiaj sporo szczęścia. De Zerbi i spółka od 31. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, a pomimo to nie potrafili sforsować oni defensywy Pescary. W 56. minucie sędzia zdecydował się podyktować jedenastkę dla gości, którą na bramkę zamienił Calaio i tym samym dał klubowi z Neapolu cenne trzy punkty.

Na pozycję wicelidera awansował Juventus. Bianconeri byli dziś bardzo nieskuteczni, a pomimo to zainkasowali swoim rywalom cztery gole, tracąc tylko jednego. W 62. minucie ku zaskoczeniu praktycznie wszystkich to goście objęli prowadzenie, jednak po zaledwie 120 sekundach do wyrównania doprowadził Bojinov. W 69. minucie Diamoutene zobaczył czerwoną kartkę i od tego momentu przyjezdni grali w osłabieniu. Zdziesiątkowani kontuzjami piłkarze Starej Damy nie mieli problemu z wykorzystaniem przewagi liczebnej i zdobyli kolejne trzy bramki. Na listę strzelców jeszcze raz wpisał się Bojinov, a ponadto w doliczonym czasie gry gola strzelił Palladino i De Ceglie.

Zawiodła Piacenza Calcio. Czerwoni co prawda bardzo szybko, bo już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, ale w drugiej odsłonie Albinoleffe zdołało doprowadzić do wyrównania i tym samym sprawiło niespodziankę.

Ciekawie było w Cesenie., bowiem miejscowa drużyna podejmowała Rimini. Gospodarze w 17. minucie wykorzystali rzut karny i tym samym objęli prowadzenie. Do wyrównania jednak w 66. doprowadził niezawodny Jeda, który tym samym dał swojej ekipie cenny punkt.

W poniedziałek, 27. listopada o godzinie 20:45 zostanie rozegrany ostatnie starcie, a mianowicie Frosinone zmierzy się z Mantovą.